Hikaye

Ozan, İstanbullu genç bir punk’tır. Kaliforniya’da albüm çıkarmayı düşler. Babası Altan, darbe girişimi ile kariyerinin sona erdiği eski bir müzisyendir. Ozan’ın doğum gününde, Ozan’ın geleceği hakkında ateşli bir tartışmaya girerler ve Ozan evini terk eder. Kaset dükkanı sahibi arkadaşı Deniz, Ozan’a ertesi sabah Kaliforniya’ya giden bir gemi bileti hakkında bilgi verir. Ozan ve kız arkadaşı Lara; ev partilerinden, hurdalıkta yer alan çılgın disko mekanlarına, nargile bar’dan birçok yere kadar tüm şehirde bileti ararlar.

Oyuncular

Burak Deniz, Büşra Develi, Deniz Celiloğlu, Eriş Akman, Ceren Moray, Selim Bayraktar, Seda Akman, Cem Başeskioğlu, Yüksel Ünal ve birçok gerçek İstanbullu…

Yönetmenin Aile Hikayesinden Esinlenilmiştir.

Hikaye yönetmen Mu Tunç’un aile hikayesinden yola çıkarak gerçek olaylardan esinlenilerek oluşturulmuştur. Film doksanlı yıllar da, Ozan’ın punk müziği yaptığı Merter’de başlıyor ve buralardan çekip gitmek için her yolu denemeyi göze alabilecek aşıkların bir gecesini resmediyor. İstanbul’un gerçek karakterlerini ve alt kültür sularını bir biletin peşinde saatlerle anlatıyor.

Yönetmen ile film hakkında yapılan röportaj

L’officiel Hommes / Bağlan Keskin – Sonbahar 2017
“Mu Tunç’un 90’li Yillarin Türkiye’sinde, Belki De İstanbul’un İlk Punk Sahnesini Konu Edinen Filmi ‘Arada’, Tam Da Bunu Anlatiyor. Bu Kalabalik Ülkede Kendilerini Küçük Bir Çeberin İçinde Gibi Hisseden Ve Çekip Gitmenin Yolunu Arayan İki Aşiğin Hikayesi.”

Film Resmi Sayfaları

Instagram
Websitesi
IMDb

AFİŞLER

Menü